Головна » 2018 » Червень » 4 » Звіт Керівника
14:32
Звіт Керівника

Ось і підійшов до завершення навчальний рік… Свята, розваги, колективні перегляди, консультації, семінари, тренінги, заняття та багато інших видів діяльності було проведено протягом навчального року. 31 травня в музичній залі відбувся звіт завідувача ЗДО перед колективом та громадськістю.

Заклад дошкільної освіти № 38 «Яблунька» всю свою діяльність будує відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Конвенції ООН про права дитини, Положення про дошкільний навчальний заклад, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234), відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Щодо організації роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та власного Статуту. Весь колектив закладу дошкільної освіти забезпечує виконання нормативно – правових документів, державної політики в галузі дошкільної освіти. Навчально – виховна робота здійснюється за програмою «Я у світі».

Пріоритетними завданнями, над якими заклад працював в 2017-2018 р. були:

  1. Спрямувати роботу на збереження та зміцнення здоров’я дітей раннього та дошкільного віку, бережливого ставлення кожної дитини до власного здоров'я засобами оздоровчих технологій.
  2. Формувати гармонійно розвинену особистість та реалізувати індивідуальні творчі потреби кожної дитини засобами ігрової діяльності.
  3. Формувати навички спілкування і ефективної взаємодії вихованців з іншими дітьми, дорослими людьми засобами інноваційних технологій як передумову успішного входження у соціальне середовище.

Педагогічна діяльність колективу спрямована на те, щоб виростити компетентну особистість, не лише поінформовану, обізнану, вмілу, а й гнучку, здатну адекватно діяти, приймати самостійні рішення, пристосовуватися до різних умов життя, визнавати свої помилки, відстоювати власну гідність, реалізовувати природні можливості.

У навчально – виховному процесі закладу дошкільної освіти використовуються різні форми організації дітей:

- організована навчально-виховна робота (заняття):

- Ігрова діяльність,

- самостійна діяльність дітей,

- індивідуальна робота,

- спостереження, екскурсії, походи, свята та розваги.

10 січня 2018 року відбулося урочисте відкриття другої черги закладу дошкільної освіти "Яблунька" на якому була присутня адміністрація міста: міський голова Олександр Миколайович Лисенко, заступник міського голови Віра Володимирівна Мотречко, начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Антоніна Миколаївна Данильченко, головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради Олена Олексіївна Феденко, представник будівельної компанії "Приватбудсервіс", керівники ЗДО. Додатково відкрито ще 4 групи. На сьогодні заклад відвідує 214 вихованців. Працює вісім груп: дві раннього віку, решта – дошкільного. З відкриттям другого корпусу колектив закладу дошкільної освіти значно збільшився. В закладі працює 40 працівників, з них 16 - педагогів. Докладено багато сил щодо зміцнення та модернізації матеріально – технічної бази закладу. Всі приміщення закладу дошкільної освіти естетично оформлені. 10 травня відбулося оснащення дитячих майданчиків пісочницями та гойдалками.

В закладі дошкільної освіти тісна співпраця з адміністрацією, вихователями, музичним керівником, інструктор з фізичної культури та практичним психологом. Здійснюють навчально – виховну, корекційну та діагностичну роботу з дітьми, а також проводять консультації, ділові ігри, круглі столи, семінари для педагогів і батьків з метою встановлення тісного взаємозв’язку всіх освітніх ланок та досягнення єдиних вимог у вихованні дітей. Особливо хочеться відмітити успіхи у створенні сприятливого розвивального середовища, життєвого простору для дошкільників таких вихователів, як: Кривцун Т.О., Лисянську А.М., Скубко Ю.В., практичного психолога Моісеєнко Л.О.

Молодий енергійний колектив залюбки брав активну участь у різноманітних заходах з метою підвищення фахової майстерності: у семінарі-практикумі «Упровадження хмарних сервісів у освітній процес закладів дошкільної освіти» (вихователь-методист Аббасова К.О.), у роботі ІІ Всеукраїнської науково-методичної конференції «Особистісно-професійна компетентність педагога: теорія і практика» (вихователь-методист Аббасова К.О., вихователь Скубко Ю.В.), у конференції «Значення ігрової діяльності у розвитку дитини дошкільного віку» (вихователь-методист Аббасова К.О., вихователь Чеченя А.А.), у Фестивалі освітніх технологій «Перспектива – Суми 2018» (вихователь-методист Аббасова К.О., вихователі: Чеченя А.А., Кривцун Т.О., Носко В.І., Панченко А.М., Яковлєва Т.В., Пушкар Н.І., Саєнко А.М.), науково-практичному семінарі «Фітнес-школа» (інструктор з фізичної культури Постільник В.О.), Всеукраїнській науково-практичній конференції «Освіта і здоров’я» у рамках діяльності Школи «Педагогіка здоров’я» (вихователь-методист Аббасова К.О., інструктор з фізичної культури Постільник В.О.), VІ обласному Психологічному Форумі «Психологічні горизонти: теоретичний потенціал та практичні інновації» (практичний психолог Моісеєнко Л.О.), у авторському навчальному семінарі з арт-терапії «Експрес-діагностика та експрес-корекція негативних емоційних станів дітей та дорослих методами арт-терапії. Психологія кольору в арт-терапії», «Казкотерапія в роботі вихователя ДНЗ» (вихователь-методист Аббасова К.О., практичний психолог Моїсеєнко Л.О., вихователі: Кривцун Т.О., Яковлєва Т.В., Піскова Г.Д.).

Спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи, а саме: засідання педагогічної ради, семінари та семінари-практикуми, майстер-класи, колективні перегляди занять, консультації, круглі столи, вікторини, мозкові штурми, ділові ігри. Вихователі будували свою роботу з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в навчанні та вихованні. Проведення цих заходів допомогло колективу на належному рівні вирішити головні завдання.

Великий інтерес у педколективі викликають колективні перегляди. Їх було проведено протягом року 6. Варто відзначити вихователів Носко В.І. (група «Капітошка» «Гра-драматизація казки «Колосок), Панченко А.М. (група «Дзвіночок» «Переказ оповідання Н. Калініної «Про сніговий колобок»), Скубко Ю.В. (група «Дзвіночок» «Подорож до зимового лісу»), Лисянську А.М. (група «Бджілка» «Цікавинки від Портфелика»), заходи яких були проведені на високому організаційному та методичному рівні.

У закладі дошкільної освіти у 2018 році атестувався 1 педагог на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ категорії» Скубко Ю.В.

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року, показав, що вони мали методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів, поліпшенню якості володіння різноманітними формами та методами роботи.

Цікавим та змістовним було життя наших вихованців протягом 2017-2018 навчального року. Вони разом з батьками, вихователями брали участь у багатьох конкурсах, виставках. Свою творчість та фантазію проявили батьки та педагоги під час різноманітних конкурсів: «Кращий осередок ігрової діяльності», сімейних газет «Наш улюблений малюк», «Креативність та сучасність оформлення групових приміщень до новорічних свят». Кожна дитина разом зі своїми рідними, проявила талант, фантазію та уяву під час підготовки до виставок: «Моє рідне місто - Суми», «Осінній вернісаж», «Театр-дітям», «Зима – чарівниця», «Святки», «Знайомтесь – це моя мама», «Великодній вернісаж», «День Перемоги», «Свято вишиванки» «Весна іде красу несе», до Дня відкритих дверей, «Безпека на дорозі», «Не жартуй з вогнем», «Прощавай, садок дитячий».

В закладі дошкільної освіти були організовані та проведені відкриті заходи: Дні відкритих дверей, тематичні тижні: Тиждень основ безпеки життєдіяльності, Олімпійський тиждень «Здорова дитина – щаслива країна», тематичний день «День природолюба», тиждень Сім’ї, фестиваль «Гармонія руху», тиждень Толерантності, тиждень прав дитини, «Споживай енергію розумно», свята і розваги, на які запрошувались батьки та діти. Інтерес викликали проведені акції: трудова акція з упорядкування території «Посади дерево», екологічна акція «Чистий берег біля озера Дурова», «Пасхальний кошик бійцям АТО», «Подаруй садочку квітку».

В роботі закладу дошкільної освіти ефективно використовуються такі інноваційні технології: палички Кюїзенера (середня група «Капітошка» вихователі Кривцун Т.О., Носко В.І.), елементи авторської технології Г.Чепурного «Мнемотехніка» (старша група «Бджілка» вихователь Лисянська А.М.), нетрадиційні методики образотворчої діяльності (середня група «Дзвіночок» Скубко Ю.В., Панченко А.М.). Запровадження інноваційних педагогічних технологій у навчально-виховний процес сприяє функціонуванню ЗДО в режимі постійного розвитку; забезпечує суттєвий приріст професійної майстерності педагогічних працівників, підвищує якість засвоєння вихованцями знань, практичних умінь та навичок.

У 2017- 2018 н. р. колектив працював плідно, сумлінно, творчо. Педагогічні працівники ЗДО № 38 відповідно до наказу управління науки і освіти Сумської міської ради «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами дошкільних закладів міста» відвідували методичні об’єднання та звітували про їх роботу перед колегами на педагогічних годинах.

Заклад дошкільної освіти приймав участь: у міському освітньому проекті «День природолюба» і отримав Подяку управління освіти і науки Сумської міської ради за високий рівень виконання творчих робіт; у 1 (міському) етапі обласного конкурсу на кращий Інтернет-сайт закладу дошкільної освіти, де зайняв ІІ почесне місце; у міському фестивалі дитячих колективів закладів дошкільної освіти «Земля – наш спільний дім» і нагороджений Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради та подарунком від міської організації профспілки працівників освіти за творчий пошук в організації музично-естетичного виховання підростаючого покоління музичний керівник Коцеруба О.В.; у VІІІ Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти, де зайняв І місце у номінації «Веб-сайти закладів дошкільної освіти» і нагороджений цінними призами.

В дошкільному закладі функціонують: фізкультурний та музичний зали, кабінет практичного психолога та методичний кабінет.

  • та батьківська громадськість постійно залучаються до управління діяльністю ЗДО, до акцій які відбувалися у закладі, до благоустрою території . Обраний батьківський комітет та голова батьківського комітету Гузенко Є.В. є вірним помічником в усіх справах і починаннях закладу дошкільної освіти і водночас суворим контролером.

Заклад дошкільної освіти постійно проводить аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Керівництво активно реагує на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, окремими батьками та представниками інших організацій громадського самоврядування.

  • дошкільної освіти приймав участь: у міському освітньому проекті «День природолюба» і отримав Подяку управління освіти і науки Сумської міської ради за високий рівень виконання творчих робіт; у 1 (міському) етапі обласного конкурсу на кращий Інтернет-сайт закладу дошкільної освіти, де зайняв ІІ почесне місце; у міському фестивалі дитячих колективів закладів дошкільної освіти «Земля – наш спільний дім» і нагороджений Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради та подарунком від міської організації профспілки працівників освіти за творчий пошук в організації музично-естетичного виховання підростаючого покоління музичний керівник Коцеруба О.В.; у VІІІ Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти, де зайняв І місце у номінації «Веб-сайти закладів дошкільної освіти» і нагороджений цінними призами.
Переглядів: 208 | Додав: kseniakosar6309 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar