Головна » 2018 » Грудень » 7 » Новини
13:58
Новини

 

"Наші чемпіони"


Суми Нова Пошта Напівмарафон 2019 відбувся! І ми щиро вітаємо з цим кожного вихованця ЗДО №38 "Яблунька", який приймав участь заході!!!

 

"Фестиваль "Дитячі мрії"

Наші юні таланти прийняли участь у фестивалі "Дитячі мрії"!!! Висловлюємо велику вдячність усім, хто доклав зусиль до цього феєричного дійства!!!

 

"День Відкритих дверей"

З метою популяризації діяльності дошкільного закладу, активізації взаємодії педагогічного колективу і сімей вихованців, ознайомлення із життєдіяльністю дітей у закладі дошкільної освіти, оцінки якості освітніх послуг та висловлення побажання щодо організації освітньо-виховного процесу 17 квітня У «Яблуньці» був проведений День Відкритих дверей

Програма заходів була насичена цікавими та корисними справами:
- заняття з елементами арт-терапії;
- заняття з образотворчої діяльності з використанням нетрадиційних технік;
- математичний квест;
- майстеркласи з виготовлення Великодніх прикрас;
- мастер-клас «Дівоча коса»
- консультації спеціалістів;
- святковий концерт;
- «Стіна»Відвертості» та «Дерево побажань»
- та ще багато цікавого.

 

"Тиждень пожежної безпеки"

З метою формування обережного ставлення до вогню, попередження пожеж та формування уявлення про професію пожежного, причин виникнення пожежі в побуті та її наслідків, бережливого ставлення до збереження свого здоров’я, життя та життя оточуючих у "Яблунці" з 8 по 12 квітня 2019 року пройшов "Тиждень пожежної безпеки".

Старші групи "Капітошка" та "Дзвіночок" ЗДО №38 "Яблунька" здійснили пізнавальну екскурсію до Державної пожежно-рятувальної частини №2 м.Суми.

Під час екскурсії діти мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Cтарший пожежний рятувальник пожежної частини розповів, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше дітлахам запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Малюки фотографувались поруч з технікою та мали змогу роздивитись костюми, в яких працюють пожежні. Рятувальники розповіли про те, як працює та чи інша техніка та відповідали на питання, які задавали діти. Після побаченого і почутого кожна дитина глибше розуміє важливість та героїчність професії пожежника. Ця екскурсія дала можливість познайомити дошкільників з професією героя-рятувальника та навчити дітей безпеці життєдіяльності.

Дякуємо співробітникам пожежної частини №2 за захоплюючу та пізнавальну екскурсію!

12 квітня 2019 року у "Яблуньці" було проведено об’єктове тренування з пожежної безпеки за темою: «Дії працівників та дітей у разі виникнення пожежі на харчоблоці.
Під час тренування були евакуйовані працівники та вихованці закладу дошкільної освіти. Також відпрацьовувалися дії керівників структурних підрозділів.
 Виставка спільних робіт дітей та їх батьків «Вогонь добрий і злий!» творчо розкрила питання пожежної безпеки, та наскільки воно  важливе та актуальне для кожного з нас. Знання та дотримання правил поводження з вогнем є запорукою збереження не лише свого життя,а й життя інших.

Як свідчать статистичні джерела, пожежі завдають великих матеріальних збитків і майже завжди супроводжуються нещасними випадками, а іноді – людськими жертвами.

Основний напрямок діяльності пожежної охорони полягає у профілактиці пожеж та обмеження їх розмірів. Забезпечення пожежної безпеки є невід'ємною частиною державної політики щодо хорони життя та здоров'я людей, національного багатства й оточуючого природного середовища.

 

 

"Фелшмоб кольорових шкарпеток "

21 березня у ЗДО "Яблунька" відбувся флешмоб кольорових шкарпеток присвячений Мінародному дню людей із синдромом Дауна.
У суспільстві панує багато хибних уявлень про людей із синдромом Дауна. Багато хто впевнений, що люди із таким синдромом проявляють статеву агресію, неадекватно поводяться. Але світ ще не знає злочинів, які скоїли б люди із синдромом Дауна. А насправді ж різниця між звичайними людьми та з синдромом Дауна полягає лише в одній хромосомі!!!

 

"Дозволь собі бути щасливим"

Щасливий той, хто вважає себе щасливим. Г. Філінг. Як часто протягом дня ми згадуємо про щастя? Як часто ми дозволяємо бути собі щасливими? Замислились? Про щастя слід не мріяти, щасливим треба бути. І нехай весь світ зачекає!... Практичним психологом закладу було проведено веселий, сповнений тепла та сюрпризів тренінг "Дозволь собі бути щасливим". приурочений до Міжнародного Дня Щастя.

 

"Масляна"

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. 
У народі це свято асоціюється зі смачними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягає в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.
Вихованці та працівники "Яблуньки" не залишились осторонь і своїми веселими та гамірними гуляннями розбудили весну та поласували смачними млинцями!

 

Благодійна акція "Щаслива лапа"

1 березня на виконання листа МОН України від 28.01.2019 №2.4-312 "Про проведенн Всеукраїнського заняття доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин" у "Яблунці" були проведені тематичні заняття. Крім того у садочку була проведена благодійна акція "Щаслива лапа": працівники, вихованці закладу та їх батьки збирали корм(сухий корм, консерви, каші тощо), ліки( йод, "зеленка", бинти марлеві, мазі тощо), ошийники та повідки, шампуні миски та різноманітні підстилки.
Всі зібрані "смаколики" та речі першої необхідності були предані притулку КП "Центр догляду за тваринами",який розташований за адресою вул. Римського-Корсакова,1.
До садочку був запрошений директор центру - Катишев Володимир Олександрович, який розповів дітям про притулок, його мешканців та умови їх утримання. Закликав дітей бути гуманними: не ображати та не бити тварин, підгодовувати безпритульних собак та котів, а тих тварин, які потребують лікування, приносити до притулку, або хоча б зателефонувати.
Садочок тісно співпрацює з КП "Центр догляду за тваринами" майже з самого дня відкриття. Ми і надалі плануємо допомагати його чотирилапим мешканцям і започаткуємо традицію проведення таких благодійних акцій і зустрічей!!!

 

"Стрітення"

15 лютого 2019 р. у ДНЗ №38 "Яблунька" відсвяткували свято Стрітення. За народними віруваннями, цього дня – зима зустрічається з весною. Стара баба Зима сперечається з молодою дівчиною Весною, кому йти, а кому вертатися. Якщо до вечора стало тепліше – перемогла Весна, якщо холодніше – Зима.

"Зимова казка"

Як прийшла до нас зима,
Часу для нудьги нема.
Лижі, санки, ковзани –
Полюбляють пустуни.
Морозець пощипує,
Сніг – сніжок кружляє,
Кришталева зимонька
Діток звеселяє.
А давайте, мов живу,
Зліпим Бабу снігову!
Хай стоїть усім на диво,
І велика, і красива
!

"Калейдоскоп осінніх подій"

 

Осінні свята та розваги

 

 

"Тиждень сім'ї"

 

Звіт про проведення «Тижня сімі» у Сумському дошкільному навчальному закладі

(ясла-садок) №38 «Яблунька» з 8 по12 жовтня 2018 року

Діти – найдорожче багатство кожної людини. Заради їх щастя батьки та вихователі готові долати всі труднощі і перешкоди. В них – надія на щасливе майбутнє наших сімей, всього українського роду.

З метою зміцнення сім’ї, емоційного зближення дорослих і дітей, розвитку в них спільних духовних інтересів, поліпшення педагогічної взаємодії педагогів з батьками вихованців, забезпечення єдиних вимог і наступності сімейного і суспільного виховання, активного залучення родин до участі у навчально – виховному процесі закладу, надання психолого-педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють, пропаганди кращого досвіду роботи педагогів з батьками та вільного доступу батьків до інформації про діяльність дошкільного закладу в Сумському ЗДО № 38 «Яблунька» з 8 по 12 жовтня 2018 року було проведено Тиждень сім’ї.

Вихователями були заплановані та проведені з дітьми: тематичні бесіди «Моя матуся» (ранній вік), «Як я допомагаю батькам вдома» та «На кого з членів родини я хочу бути схожий» (молодший вік), «Моє родинне дерево» (старший вік); складання розповіді із власного досвіду «Мої сімейні традиції» та інтерв’ю «Що я знаю про свою родину?» (старший вік); тематичні заняття «Моя матуся» та «Я мушу гідно жити» (молодший вік); дидактичні ігри «Скажи лагідно», «Ким бути», «Склади картинку».

В рамках Тижня сім’ї організовано і проведено ряд цікавих заходів, зокрема: виставка сімейних газет «Обмін досвідом родинного виховання», виставка малюнків «Моя родина», родинне свято для старших дошкільників та їхніх батьків «Вареники» (зв'язок поколінь, знайомство з культурою, звичаями і традиціями родини та рідного краю); майстер-класи для батьків «Родинний оберіг».

Напередодні свята Дня захисника України діти разом з батьками та вихователями виготовляли стіннівки та зібрали невеличкі подаруночки (продукти, солодощі, одяг) для учасників АТО.

Кожна дитина потребує тепла й захисту батьків, проживання й виховання в родині. На жаль, чимало дітлахів перебувають під опікою держави в інтернатних закладах. Тому педагогічний колектив та батьки вихованців садка виявили бажання допомогти таким дітлахам та вирішили провести акцію доброти й зібрати речі та іграшки для будинку маляти.

Змістовною та результативною в рамках тематичного тижня була організована робота спеціалістів закладу. Практичний психолог Моісеєнко Л.О. надала консультацію для батьків «Вплив дрібної моторики на розвиток мовлення дітей 3го року життя». Сестра медична старша Петренко М.С. ознайомила з оздоровчою роботою в закладі, провела консультацію «Профілактичні вправи для очей». Інструктор з фізкультури Постільник В.О. надала консультацію для батьків «Роль сім’ї у розвитку здорового малюка».

В кожній групі діє «Інформаційний вісник», де для батьків висвітлюються різні питання життєдіяльності дошкільного закладу, поради, рекомендації, інформація про досягнення вихованців, кращий досвід сімейного виховання. Під час Тижня сім’ї вихователі надавали консультації для батьків: «Мамина колискова та її значення в житті дитини раннього віку», «Привчаємо дітей бути самостійними» (для батьків дітей 4го року життя), «Роль книги у всебічному розвитку дітей. Плекаємо сімейні традиції» (для батьків дітей 5го року життя), «Спілкування із дорослими як джерело засвоєння поколінь (старший вік); папки-пересувки «Як виховати самостійність у дитини третього року життя», «Мій родовід», «Різниця бува різна»(гендерне виховання).

Робота педагогічного колективу, заходи, проведені під час Тижня сім’ї сприяли поширенню педагогічних знань серед широкого загалу батьків. Аналізуючи проведений тиждень можна зробити висновок, що міцна родина — це щасливі діти, активна молодь — це добробут в місті. Тож слід прищеплювати дітям найкращі традиції народу України; що виховання дітей – святий обов`язок батьків, що слід берегти сім`ю, будувати стосунки в родині на взаємоповазі та любові, триматися свого родоводу, оберігаючи в такий спосіб сімейні реліквії й традиції та передаючи їх у спадок наступним поколінням.

 

"Тиждень безпеки дорожнього руху"

 

 

Звіт про проведення Тижня безпеки дорожнього руху

у Сумському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 38 «Яблунька»

На виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 231-р та згідно з проведенням по всій території України ІІ етапу Тижня безпеки дорожнього руху, на виконання наказу від 04.05.2017 № 84 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху» в дитячому садку у період з 12 по 18 листопада 2018 року було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху на тему: «Коли вирушаєш у путь, завжди обережним будь!» під час якого педагоги знайомили вихованців із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, виховували дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя. Метою проведення Тижня безпеки дорожнього руху є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди безпечної поведінки на дорозі, здійснення профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

У рамках заходу по дошкільному навчальному закладу був виданий наказ, розроблені заходи, організовано виставку спільних робіт дітей та їх батьків «Увага! Діти на дорозі!»

Протягом Тижня безпеки дорожнього руху вихователями всіх вікових груп було проведено комплексні та інтегровані заняття на тему: «В гостях у світлофора» (ранній вік); «Увага всім- діти на дорозі!», «Мій друг – Світлофор» (молодший вік), «Подружись зі Світлофором», «Вулиця і транспорт» (середній вік), «Дорожня азбука малятам» (старший вік); бесіди: «Ми мандрівники» (вправляти в класифікації транспорту, повторення правил безпечної поведінки на дорозі та в громадському транспорті); «Я йду до дитячого садка» (про транспорт, його види); з безпеки дорожнього руху за змістом вірша «Підкажи Незнайку ти, як дорогу перейти»; про правила поведінки в транспорті .Діти розглядали та обговорювали ілюстрації «Граємо з м’ячем», «Катаємось на велосипеді», карти міста Суми (вулиця, на якій ти живеш), фото «Ми знайомимося з вулицею». Щоденно спостерігали за рухом транспорту та пішоходів, що рухаються повз дитсадок (класифікація видів транспорту, оцінка ситуації водіїв та пішоходів на дорозі). Проводились наступні дидактичні ігри : «Який це транспорт?» (поглиблення знань про види транспорту), «Збери світлофор», «Нові пригоди Буратіно», «Пасажиром бути не просто», «Якщо ти загубився», «Знаки на нашій вулиці», «Полагодь знак»; рухливі ігри «Горобчики і автомобілі», «Червоний, жовтий, зелений», «Ми - пішоходи», «Горобчики і автомобілі», «Ми – машини», «Потяг», «Кольорові автомобілі», «Ми сидимо в автобусі», : «Знайди свій знак».

Вихователі разом з дітьми читали та обговорювали оповідання Л. Яковенко «Ми граємо» (вивчення заборонних правил для ігор біля дороги), вірш А.Північного «Світлофор», оповідання С.Носова «Автомобіль»; твори М. Познянської «Світлофор», С. Маршака «Світлофор», Н. Забіли «Путями – дорогами», О. Бондаревої «Азбука безпеки». Діти старших груп конструювали «Перехрестя», середніх груп складали пазли «Дорожні знаки», а молодші дошкільнята малювали «Сигнали світлофорчика» та «Дорожні знаки».

Діти старшої групи здійснили пішохідний перехід: до перехрестя з метою знайомство із різноманітними дорожніми ситуаціями і способами їх розв’язання; а середньої групи - по вулиці, на якій розташований дитячий садок. Діти молодшої групи розглядали та обговорювали ілюстрації і фото «Ми знайомимося з вулицею». Цікавим та продуктивним видом діяльності стало моделювання різноманітних ситуацій : «Незнайко заблукав» ( до кого необхідно звернутись, про що запитати, коли заблукав у незнайомому місці), «В автобус зайшла людина похилого віку, ти сидиш поряд з мамою. Твої дії?» (формування вмінь самостійно приймати рішення відповідно до ситуації). Пізнавальним для всіх дошкільнят був перегляд відеофільму «Пасажиром бути не просто».

Крім того у дошкільному закладі приділяють велику увагу роботі з батьками. У рамках Тижня у кожній групі оформлялися інформативні куточки, виставки, ширми, памятки тощо на тематику з профілактики нещасних випадків з дітьми на дорозі. Також з батьками проводилися бесіди про профілактику загибелі дітей на дорозі, про форми роботи з дітьми у побуті з питань прищеплення розуміння бережливого відношення до власного здоров'я.

Підсумком Тижня стала музична розвага «Дорожня абетка» та конкурс малюнків «Моя вулиця».

Потрібно зазначити, що такі змістовні заходи , які були проведені під час Тижня безпеки дорожнього руху, приносять велику користь вихованцям садочку та їхнім батькам. Адже діти – це наше майбутнє, і ми, дорослі, маємо можливість навчити дітей основам безпечної поведінки на вулиці , закріплювати з дітьми правила дорожнього руху, прищеплювати розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчати приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, вироблення навичок спостережливості, уміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, виховувати бережливе ставлення до свого життя, закріплювати знання, що люди ходять по тротуару, розуміти призначення сигналів світлофора, значення дорожніх знаків, розрізняти дозволяючи та запобігаючи знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, виховати у дітей дисциплінованість на дорогах, бажання бути уважними, спостережливими, обережними, попереджувати нещасні випадки, навчати розумінню того, що найважливіше для людини – це здоров’я та життя.

Тиждень безпеки дорожнього руху завершився, але вихователі і надалі будуть проводити роботу по закріпленню правил поведінки, адже безпека вихованців - одна з головних задач у роботі дитячого садка.

 

Методичне об'єднання "Сучасна модель розвитку соціальної компетентності в дітей дошкільного віку"

для вихователів молодших і середніх груп

 

 

"Тиждень толерантності"

 

Звіт  про проведення Тижня толерантності з 19.11 по 23.11. 2018 року

у Сумському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)  

№ 38 «Яблунька» Сумської міської ради

Відповідно до закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ЗДО, на виконання річного плану роботи закладу на 2018-2019 н. р., наказу по дошкільному закладу від 09.11.2018 № 86 «Про підготовку та проведення Тижня толерантності у ЗДО» та з метою формування у дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 19.11 по 23.11.2018 року проведено Тиждень толерантності у дошкільному навчальному закладі.

План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Психологічний куточок був оформлений інформацією про поняття «толерантність», всі бажаючі могли прочитати вислови, які пов’язані з толерантністю, терпінням, проведено акції, години психолога, заняття з дітьми і з педагогами. Упродовж тижня Толерантності всі діти і педагогічний колектив приймали активну участь в різних заходах, які змінювали один одного. Надані інформаційні матеріали у групові батьківські куточки на тему: «Толерантність починається з сім’ї».

Була проведена фото-виставка «Я подарую тепло», проведена акція «Долонька дружби», яка мала на меті об'єднати всі долоньки груп дитячого садка і показала, що ми – велика, дружна родина. А також, акції «З другом веселіше» і «Подаруємо любов» де діти і практичний психолог дарували свої обійми та смайлики всьому колективу дитячого садка для гарного настрою. Музичним керівником разом з вихователями молодших та середніх груп була показана театралізована вистава «Пригоди Добрика», завдяки якій діти поринули у казковий світ добра, підтримки та дружби.

Були проведені тематичні заняття «Дружба починається з посмішки» під час якого згуртувався колектив групи, виявилися індивідуальні особливості кожної дитини, підвищилася самооцінка замкнутих дітей, розширилися знання дітей про дітей з групи. Тематичні заняття «Зламана гілка», «Пригоди по стежині добра», «Добро у кожному із нас», які сприяли створенню доброзичливої атмосфери, згуртуванню колективу групи, створюючи толерантну атмосферу, виховувати любов і повагу один до одного. Також, під керівництвом практичного психолога Моісеєнко Лідії Олексіївни, для вихователів ДНЗ проведені практичні вправи: асоціативний ряд «Толерантність»; карусель «Приємна розмова» та перегляд відеоролику «Притча про добро», створення колажу «Всі ми різні, але ми рівні».

Під час проведення дидактичних вправ «Комплімент», «Усмішка по колу», «Обійми в дарунок» діти мали змогу відкрити свої симпатії один одному, поділитися гарним настроєм та зробити комплімент своєму товаришу.

З метою розширення знань педагогів про толерантність, її значення в роботі з дітьми вихователем-методистом Бондаревою Яною Вікторівною проведена консультація для педагогічних працівників закладу на тему «Поняття про толерантність, її значення в роботі з дітьми», де були надані рекомендації щодо толерантного відношення до дітей та у спілкування з їх батьками.

Яскравою подією під час тижня толерантності став квест дітей старших груп «Дружба найдорожчий скарб», який підготували практичний психолог Моісеєнко Лідія Олексіївна та фізичний керівник Постільник Вікторія Олександрівна. Захід підкреслив важливість дружби, взаємодопомоги та підтримки.

Підсумком тематичного тижня став перегляд добірки мультфільмів «Нас казка вчить добру» де діти мали можливість ще раз усвідомити що таке добро і зло, що шлях до добрих справ пролягає через зусилля та працю, любити та цінувати працю, любов до прекрасного, дружити та поважати один одного.

 

Переглядів: 172 | Додав: dnz_38 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar