Форми оздоровлення та виховні заходи ЗДО влітку 2019 року

Скільки дітей планується оздоровити в ДНЗ

Форми оздоровлення, виховні заходи

150

 1. Перевести заклад дошкільної освіти на літній режим роботи. Опрацювати з персоналом «Інструкцію по охороні життя та здоров’я».
 2. Всі режимні моменти та заняття проводити на літніх майданчиках.
 3. Щоденно проводити миття ніг після денної прогулянки.
 4. Проводити загартування дітей сонячними ваннами в тіні дерев з покритою головою при + 21 С, через 30 хв. після їжі від 8 - 10 хв. до 1 год.
 5. Здійснювати денний сон в умовах широкого доступу повітря; дотримуватися питного режиму згідно до санітарних норм.
 6. Системно проводити загартування дітей (ходьба босоніж, ходьба по доріжках «здоров’я», оздоровчий біг, загартування сонцем, повітрям, водою).
 7. Проводити антропометрію дітей всіх вікових груп.
 8. Проводити з дітьми: а) музично-спортивні розваги;

б) музичні та спортивні свята;

в) Дні здоров'я.

8. Оформлення батьківських осередків з рекомендаціями по безпеці життєдіяльності:

 • «Профілактика кишкових отруєнь та захворювань під час оздоровчого періоду»;
 • «Організація дитячого дозвілля вдома»;
 • «Перша допомога при укусах комах, сонячних опіках, порізах»;
 • «Теплові та сонячні удари»;
 • «Правила безпеки на водоймах»;
 • «Обережно! Гриби – не для дітей!»;
 • «Профілактика дитячого травматизму»;
 • «Профілактика педикульозу».

9. Вихователям провести консультації для батьків:

 • «Оздоровлення дітей цілющими властивостями сонця, повітря і води влітку»;
 • «Надання першої медичної допомоги під час укусів комах та сонячних опіків»;
 • «Профілактика сонячних ударів»;
 • «Проведення фізкультурно – оздоровчої роботи з дітьми вдома»;
 • «Організація дитячого дозвілля вдома»;
 • Адаптація дітей до умов ЗДО.

 

10. Виховні заходи:

 • Свята:
 • День захисту дітей – «Ми роду козацького діти, землі української цвіт» (вірші, пісні, таночки, малюнки на асфальті);
 • Свято до Дня Конституції «Моя держава Україна»;
 • Свято Івана Купала «Купальські забави» (народні обряди і звичаї);
 • Свято до Дня незалежності України «Я малюю мир».
 • Розваги:
 • «Ти та я, та ми з тобою…» (до Міжнародного Дня друзів);
 • «Я і тато – кращі друзі» (до Міжнародного Дня батька);
 • «Трійця» (масове гуляння з елементами народних традицій);
 • «Країна Шоколандія» (до Всесвітнього Дня шоколаду);
 • «У гості до Королівства мильних бульбашок»;
 • «Улітку кожен день, як свято, бо ігор та розваг багато!»;
 • Дозвілля на луках «Квіти, трави я зберу – композицію складу»;
 • «Літня подорож Вітамінки»;
 • «Козацькі розваги».
 • Конкурси:
 • Конкурс малюнків на асфальті «Літо йде веселе стежкою до мене»;
 • Конкурс на краще фото «Мій відпочинок влітку»;
 • Конкурс малюнків «Україна – рідний дім».

Додаток 1

до листа управління освіти і науки

від 27.08.2018 № 13.01-18/ 1278

 

ІНФОРМАЦІЯ

про оздоровлення дітей дошкільного віку влітку 2018 року

в дошкільному навчальному закладі (ясла- садок) №38 «Яблунька»

Сумської міської ради

 

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 07.02.2014 № 121 «Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою», листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо організації роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період від 16.03.2012 №1/9-198, на виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 15.05.2018 №247 «Про організацію оздоровлення, відпочинку і занятості дітей м. Суми в літній період 2018 року», наказу Управління освіти і науки Сумської міської ради від 15.05.2018 р. №410 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах улітку 2018 року» з 1 червня 2018 року розпочата літня оздоровча кампанія.

Для ефективної організації літнього оздоровчого періоду в ЗДО проведено попередню роботу, зокрема виданий наказ «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2018 року», складені заходи щодо організації літнього оздоровлення і відпочинку дітей, розроблені плани роботи на літній оздоровчий період, які погоджувались з управлінням освіти і науки та відділом організації Держпродспоживслужби в м. Сумах. На педагогічній раді затверджено режими дня на літній період, розклади навчально-виховної роботи, плани спортивних і музичних розваг.

Питання про підготовку та особливості організації освітньої, оздоровчої роботи у літній період також розглянуто на нарадах при завідувачу, батьківських зборах.

В ЗДО вжиті заходи щодо забезпечення охорони життя і здоров’я дітей, пожежної безпеки, охорони праці, організований дієвий контроль за дотриманням «Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах». З педагогічним і обслуговуючим персоналом проведені консультації, бесіди та інструктажі щодо організації оздоровчої роботи та охорони життя і здоров’я дітей влітку, профілактики дитячого травматизму, шлунково-кишкових захворювань, попереджень отруєнь дітей рослинами і грибами, дотримання правилам пожежної безпеки, дорожнього руху. У ЗДО комісією з обстеження будівель і споруд здійснено перевірку стану будівель, приміщень, споруд, обладнання, дерев та скульптур. Результати відображені в актах.

У ході підготовки до літнього оздоровчого періоду в ЗДО покращена матеріальна база: придбані іграшки для ігор з піском, водою, надувні (плескальні) басейни, засоби медичного обслуговування. Встановлено, обладнано та пофарбовано обладнання на дитячих та спортивних майданчиках, завезено пісок у пісочниці. У ЗДО розбито клумби, дитячі городи, поля, лікарські рослини.

З 1 червня 2018 року ЗДО переведене на літній режим роботи.

На час оздоровчого періоду у ЗДО внесені зміни у режим дня дітей, а саме: максимальне перебування дітей на повітрі, відповідна вікова тривалість сну та інших видів відпочинку, достатня рухова активність. Усе це забезпечується під час організації різноманітної діяльності дітей, дозвілля та розваг, прогулянок та екскурсій у природу. Основним пунктом у режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну; фізкультурні заняття, екскурсії, піші переходи, цільові прогулянки за межі садочка, спортивні та музичні розваги, свята, змагання, конкурси, естафети.

Широко використовувались різні засоби загартування: сонцем, повітрям, водою, а також: ходьба босоніж, миття ніг прохолодною водою, прогулянки босоніж по вологому піску, траві, оприскування долоньок рук та ніг водою у виносних літніх басейнах.

Великого оздоровчо-терапевтичного впливу давали проведені музичні розваги «Веселі рученята», «Свято повітряної кульки», «Мова доріг» «Малюємо пісню», «Квіти, трави я зберу - композицію складу», «Літня подорож парасольки».

У спекотні дні проводилися ігри в надувних басейнах .

Під час літнього відпочинку активно проводилися спортивні ігри: фізкультурні розваги «Подорож до лісу», «Ми спритні, сміливі, веселі, умілі», «Козацькі розваги», «Літня подорож парасольки».

Вивчення народних звичаїв та традицій – невід’ємна складова патріотичного виховання дітей. Весело забарвлена територія, природний ландшафт спонукав дітей до вивчення обрядових свят, проведення народних тематичних розваг. Цікаво та змістовно були проведені народні та обрядові свята такі як «Ми роду козацького діти, землі української цвіт»(День захисту дітей), «Купальські забави»(свято Івана Купала), «Ми маленькі козачата», «Прапор наш єдиний в рідній Україні», «Я малюю МИР»(День незалежності України),

Цікаво та змістовно проведені тематичні тижні «Зустрічаємо літечко», «Спорт наш друг- радість, гра і рух», «На бабусинім подвір’ї», «Царство мудрої казки», «Чарівні повітряні кульки», «Веселковий тиждень», «Вітаміни- наші друзі», «Улітку кожен день, як свято, бо ігор та розваг багато!», «У світі творчості та фантазії», «Квітковий калейдоскоп», «Театр та діти», «Моя Батьківщина- моя Україна», «Літечко прощавай».

А також на території дошкільного закладу розбиті дитячі городи, які давали можливість експериментувати, досліджувати, робити самостійно висновки, доглядати та власноруч вирощувати городину.

Дана інформація по оздоровленню дітей дошкільного віку висвітлювалася на сайті ЗДО, особистій сторінці у соціальній мережі Facebook та у створених вихователями груп для батьків у мережі Viber.

Істотним компонентом в організації оздоровлення дітей у дошкільних закладах є співпраця педагогічного колективу з родинами вихованців. До відома батькам надані консультації «Оздоровлення дітей цілющими властивостями сонця, повітря і води», «Адаптація дітей до умов ЗДО», «Надання першої медичної допомоги під час укусів комах та тварин», «Попередження травматизму серед дітей під час літнього періоду», «Профілактика сонячних ударів», «Проведення фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми вдома», «Організація дитячого дозвілля вдома». Оформлені батьківські осередки з рекомендаціями по безпеці життєдіяльності: «Профілактика кишкових захворювань під час оздоровчого періоду», «Перша допомога при укусах комах», «Теплові сонячні удари», «Обережно – отруйні рослини та гриби».

Батьки залучалися до створення розвивальних осередків на території ЗДО.

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб є повноцінне харчування. Організація харчування дітей у літній період здійснювалася відповідно до постанови КМУ від 22.01.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОНУ та МОЗУ від 17.04.2006 № 298/227 (зі змінами та доповненнями від 25.02.2013 №202/165), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів затверджених наказом МОЗ України від 24.03.2016 р. №234.

Відповідно до виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради 15.05.2018 №247 «Про організацію оздоровлення, відпочинку і занятості дітей м. Суми в літній період 2018 року», наказу Управління освіти і науки Сумської міської ради від 15.05.2018 р. №410 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах улітку 2018 року» виділені додаткові кошти з місцевого бюджету в сумі 0,88 грн. на 1 дитину дошкільного вік та 0,72 грн. на 1 дитину раннього віку Це дало змогу в певній мірі забезпечити збагачення раціону харчування дітей овочами, фруктами, соками.

Також були охоплені оздоровленням діти дошкільного віку з малозабезпечених сімей 6 дітей з них оздоровлено; діти учасників АТО 13 дітей з них оздоровлено 7 дитини.

Дошкільний заклад на період оздоровлення переведений на санаторний режим харчування. Діти отримують необхідні вітаміни та речовини рослинного та тваринного походження. Перспективне меню включає різноманітні страви, соки, ягоди, овочі, фрукти, зелень.

Під час оздоровчого періоду в дошкільних закладах міста організовано додатковий прийом їжі (другий сніданок) у вигляді фруктів, соків, які видавалися під час прогулянки. Також запроваджений посилений питний режим. Виконувався належний контроль за роботою працівників харчоблоків, виконанням санітарно-гігієнічних правил приготування і збереження продуктів харчування, особистої гігієни, дотримання строків виготовлення і реалізації швидкопсуючих продуктів. На постійному контролі є питання наявності сертифікатів якості харчових продуктів, технології приготування їжі, якості питної води, дотримання строку реалізації продуктів; проведення санітарно-просвітницької робота серед дітей, батьків, або осіб які їх замінюють та працівників ЗДО щодо запобігання харчових отруєнь.

В середньому влітку 2018 року оздоровлено 69 дітей (31% ) від загальної кількості.

У дошкільному закладі виданий наказ від 23.08.2018 №54 «Про підсумки літнього оздоровлення дітей», в якому зроблено аналіз роботи закладу влітку. Підсумки оздоровлення розглянуто і підбито на педагогічній раді 31 серпня 2017 року.

Завідувач ЗДО                                                                                                                                          Н.Г.Матюхіна

 

Літнє оздоровлення дітей 2017 року у ДНЗ №38 «Яблунька»  

ЗВІТ

про оздоровлення дітей  дошкільного віку влітку 2017 року

в дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) №38 «Яблунька» Сумської міської ради

 

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 07.02.2014 № 121 «Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою», листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо організації роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період від 16.03.2012 №1/9-198, на виконання рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 16.05.2017 №236 «Про організацію відпочинку оздоровлення і занятості дітей м. Суми в літній період 2017 року», наказу Управління освіти і науки Сумської міської ради від 17.05.2017 р.№449 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах улітку 2017 року» з 1 червня  2017 року розпочата літня оздоровча кампанія.

Для ефективної організації літнього оздоровчого періоду в ДНЗ проведено попередню роботу, зокрема виданий наказ «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2017 року», складені заходи щодо організації літнього оздоровлення і відпочинку дітей, розроблені плани роботи на літній оздоровчий період, які погоджувались з управлінням освіти і науки та відділом організації Держпродспоживслужби в м. Сумах. На педагогічній раді затверджено режими дня на літній період, розклади навчально-виховної роботи, плани спортивних і музичних розваг.

Питання про підготовку та особливості організації  освітньої, оздоровчої роботи у літній період також розглянуто на нарадах при завідувачу, батьківських зборах.

В ДНЗ вжиті заходи щодо забезпечення охорони життя і здоров’я дітей, пожежної безпеки, охорони праці, організований дієвий контроль за дотриманням «Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах». З педагогічним і обслуговуючим персоналом проведені консультації, бесіди та інструктажі щодо організації оздоровчої роботи та охорони життя і здоров’я дітей влітку, профілактики дитячого травматизму, шлунково-кишкових захворювань, попереджень отруєнь дітей рослинами і грибами, дотримання правилам пожежної безпеки, дорожнього руху. У ДНЗ комісією з обстеження будівель і споруд здійснено перевірку стану будівель, приміщень, споруд, обладнання, дерев та скульптур. Результати відображені в актах.

У ході підготовки до літнього оздоровчого періоду в ДНЗ покращена матеріальна база: придбані іграшки для ігор з піском, водою, надувні (плескальні) басейни, засоби медичного обслуговування. Обладнано та пофарбовано обладнання на дитячих та спортивних майданчиках,  завезено пісок у пісочниці. У ДНЗ розбито клумби, дитячі городи, поля, лікарські рослини.

З 1 червня 2017 року ДНЗ переведене на літній режим роботи.

На час оздоровчого періоду у ДНЗ внесені зміни у режим дня дітей, а саме: максимальне перебування дітей на повітрі, відповідна вікова тривалість сну та інших видів відпочинку, достатня рухова активність. Усе це забезпечується під час організації різноманітної діяльності дітей, дозвілля та розваг, прогулянок та екскурсій у природу. Основним пунктом у режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну; фізкультурні заняття, екскурсії, піші переходи, цільові прогулянки за межі садочка, спортивні та музичні розваги, свята, змагання, конкурси, естафети.

Широко використовувались різні засоби загартування: сонцем, повітрям, водою, а також: ходьба босоніж,  миття ніг прохолодною водою, прогулянки босоніж по вологому піску, траві,  оприскування долоньок рук та ніг водою у виносних літніх басейнах.

Великого  оздоровчо-терапевтичного впливу давали проведені музичні розваги «Подорож до країни казок», «Свято мильних кульок», «В країні чарівного бантика», «Вітаміни наші друзі».

У спекотні дні проводилися ігри в надувних басейнах .

Під час літнього відпочинку активно проводилися спортивні ігри:  фізкультурні розваги «Ми маленькі олімпійці», «Ми спритні, сміливі, веселі, умілі», «Козацькі розваги», «Ми веселі дошкільнята з спортом дружимо завзято».

Вивчення народних звичаїв та традицій – невід’ємна складова патріотичного виховання дітей. Весело забарвлена територія, природний ландшафт спонукав дітей до вивчення обрядових свят, проведення народних тематичних розваг. Цікаво та змістовно були проведені народні та обрядові свята такі як  «Ой на Івана, ой на Купала», «Прапор наш єдиний в рідній Україні».

Цікаво та змістовно проведені тематичні дні «День мильної кульки», «День Бантиків», «Царство чарівних казок», «Природа наш дім», «Барвистих кольорів», «Караоке на майдані», «Ми – маленькі громадяни рідної України».

А також на території дошкільного закладу розбиті дитячі городи, які давали можливість експериментувати, досліджувати, робити самостійно висновки, доглядати та власноруч вирощувати городину.

Дана інформація по оздоровленню дітей дошкільного віку висвітлювалася на сайті ДНЗ, особистій сторінці у соціальній мережі Facebook  та у створених вихователями груп для батьків у мережі Viber.

Істотним компонентом в організації оздоровлення дітей у дошкільних закладах є співпраця педагогічного колективу з родинами вихованців. До відома батькам надані консультації «Адаптація дітей до умов ДНЗ», «Надання першої медичної допомоги під час укусів комах та тварин»,   «Попередження травматизму серед дітей під час літнього періоду», «Профілактика сонячних ударів», «Проведення фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми вдома», «Організація дитячого дозвілля вдома», «Підготовка закладу до нового навчального року» Оформлені батьківські осередки з рекомендаціями по безпеці життєдіяльності: «Профілактика кишкових захворювань під час оздоровчого періоду»,  «Перша допомога при укусах комах», «Теплові сонячні удари», «Обережно – отруйні рослини та гриби».

     Батьки залучалися до створення розвивальних осередків на території ДНЗ.

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб є повноцінне харчування. Організація харчування дітей у літній період здійснювалася відповідно до постанови КМУ від 22.01.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОНУ та МОЗУ від 17.04.2006 № 298/227 (зі змінами та доповненнями від 25.02.2013 №202/165), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів затверджених наказом МОЗ України від 24.03.2016 р. №234.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 16.05.2017 №236 «Про організацію відпочинку оздоровлення і занятості дітей м.Суми в літній період 2017 року»,  розпорядження управління освіти і науки Сумської міської ради від 27.05.2016 №4 «Про організацію харчування дітей в оздоровчий період у дошкільних навчальних закладах»  виділені додаткові  кошти з місцевого бюджету в сумі 0,60 грн. на 1 дитину дошкільного вік. Це дало змогу в певній мірі забезпечити збагачення раціону харчування дітей овочами, фруктами, соками.

 Також були охоплені оздоровленням діти дошкільного віку з малозабезпечених сімей 8 дітей  з них оздоровлено; діти учасників АТО 5 дітей з них оздоровлено 4 дитини.

 Дошкільний заклад на період оздоровлення переведений на санаторний режим харчування. Діти отримують необхідні вітаміни та речовини рослинного та тваринного походження. Перспективне меню включає різноманітні страви, соки, ягоди, овочі, фрукти, зелень.

Під час оздоровчого періоду в дошкільних закладах міста організовано додатковий прийом їжі (другий сніданок) у вигляді фруктів, соків, які видавалися під час прогулянки. Також запроваджений посилений питний режим. Виконувався належний контроль за роботою працівників харчоблоків, виконанням санітарно-гігієнічних правил приготування і збереження продуктів харчування, особистої гігієни, дотримання строків виготовлення і реалізації швидкопсуючих продуктів. На постійному контролі є питання наявності сертифікатів якості харчових продуктів, технології приготування їжі, якості питної води, дотримання строку реалізації продуктів; проведення санітарно-просвітницької робота серед дітей, батьків, або осіб які їх замінюють та працівників ДНЗ щодо запобігання харчових отруєнь.

В середньому влітку 2017 року  оздоровлено  56 дітей (54 % ) від загальної кількості.

У дошкільному закладі виданий наказ від 31.08.2017 року №51 «Про підсумки літнього оздоровлення дітей», в якому зроблено аналіз роботи закладу влітку. Підсумки оздоровлення розглянуто і підбито на педагогічній раді  31 серпня 2017 року.

        

Завідувач ДНЗ                                                                               Н.Г. Матюхіна